Niedziela, 22 Stycznia 2017

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze 2013

Zawody Sportowo - Pożarnicze 2013W niedzielę 16 czerwca bieżącego roku odbyły się na boisku sportowym w Batorzu zawody sportowo – pożarnicze jednostek ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Batorz.
Zawody rozpoczęły się o godz. 12:00. Komendant Gminny Straży Jan Kozik zameldował Prezesowi Zarządu Gminnego Henrykowi Michałek gotowość jednostek do zawodów. W zawodach wzięło udział 7 jednostek. W roli obserwatora uczestniczyła nowo powstała jednostka z Woli Studzieńskiej Kolonii.

Sędzią głównym zawodów był przedstawiciel KP PSP w Janowie Lubelskim brygadier Zbigniew Kusy. Po losowaniu numerów startowych przystąpiono do rozgrywania pierwszej konkurencji, którą była sztafeta. Następnie odbyło się ćwiczenie bojowe.

Zawody Sportowo - Pożarnicze 2013 Zawody Sportowo - Pożarnicze 2013 Zawody Sportowo - Pożarnicze 2013

Obie konkurencje ukończyły wszystkie startujące drużyny. Po podsumowaniu przez komisję rozegranych konkurencji i policzeniu punktów, przewodniczący komisji sędziowskiej brygadier Zbigniew Kusy ogłosił ostateczny werdykt zawodów.
A oto jak przedstawia się kolejność miejsc:
I miejsce: Aleksandrówka
II miejsce: Batorz
III miejsce: Węglinek
IV miejsce: Błażek
V miejsce: Stawce Kolonia
VI miejsce: Wólka Batorska
VII miejsce: Stawce

 Zawody Sportowo - Pożarnicze 2013 Zawody Sportowo - Pożarnicze 2013 Zawody Sportowo - Pożarnicze 2013

W dalszej części zawodów odbyło się wręczenie ufundowanych przez Wójta Gminy Batorz nagród. Przebieg zawodów podsumował Wójt Gminy Batorz Henryk Michałek. W swoim wystąpieniu stwierdził że zawody przygotowane były na bardzo wysokim poziomie. Jednostki były dobrze przygotowane pod względem wyszkolenia i sprawności sprzętu pożarniczego. Zawody przebiegły w przyjemnej i serdecznej atmosferze. Odbyło się bez żadnych kontuzji i niepotrzebnych nieporozumień.

Zawody Sportowo - Pożarnicze 2013 Zawody Sportowo - Pożarnicze 2013 Zawody Sportowo - Pożarnicze 2013

Po wystąpieniu Wójta, Komendant Gminny Straży Jan Kozik podał stosowne komendy do rozformowania jednostek i udania się do miejsca zakwaterowania.
Zwycięska drużyna z Aleksandrówki weźmie udział w zawodach Powiatowych, które odbędą się 30 czerwca br. w Potoku Wielkim.


 Zobacz więcej zdjęć w Galerii >>


 


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Statystyki Witryny

Korzystając z witryny Gminy Batorz wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się wiecej o plikach cookies - czytaj więcej.

Akceptujesz cookies na tej stronie?